Kampımıza katılan öğrencilerin belli başlı kazanımları ve katılımcı öğrencilerimizin önemli başarıları:

1. Bilindiği gibi Üniversite giriş sınavlarında tercih edilen bir bölüme girebilmek için; Biyoloji Fizik ve Matematik sorularını yapmak büyük avantaj sağlamaktadır. Biyoloji sorularının yoruma dayalı oluşu nedeni ile öğrencilerimiz büyük zorluklar yaşamaktadır. Katılımcılara bilginin yanı sıra, yorum yapabilme kabiliyeti kazandırılması Üniversite giriş sınavlarında avantaj sağlayacaktır.

2.  Biyolojiyi, Fizik ve Matematiği alt bilim dalları bazında konusunda deneyimli akademisyenlerden öğrenmek.

3. İlgili bilim dalları alt dallara ayrılarak anlatılacağı, uygulamalar yapılacağından; yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleştiği için, katılımcı gençler üzerinde çok olumlu etki yapmakta ve kolay öğrenmelerini sağlamaktadır.

4. Gelecekte seçeceği Mühendislik Fakülteleri, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Moleküler Biyoloji, Biyoloji, Çevre Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi gibi bölümleri okurken ileri düzeyde Biyoloji öğrenmesi Üniversite eğitiminde önemli katkı sağlayacaktır.

5. Son yıllardaki Fizik sorularının Üniversite giriş sınavında yapılma oranında büyük bir düşüş vardır. Kampımızda bu sorunu gidermek, sorgulayan, iki olay arasında bağlantı kurabilme alışkanlığı kazandırmak hedeflenmektedir.

6. Matematik Üniversite sınavlarında en çok soru çıkan dal olması nedeniyle önemlidir. Üniversitedeki akademisyenlerle gençleri buluşturup akademik düzeyde Matematik kampı yapılacaktır.

6. Daha önceki yıllarda Düzenlemiş olduğum Biyoloji Bilim kamplarına katılan gençler, Hem ulusal hem de uluslararası Biyoloji olimpiyatlarında büyük başarı göstermiş, madalyalar almışlardır. Kamplarımıza katılan çok sayıda gencimiz TÜBİTAK’ın yaptığı 2016 Biyoloji olimpiyatları sınavını kazanarak, 2. Aşama kampına davet edilmiştir. İkinci aşama sınavına giren 1 öğrencimiz gümüş 2 öğrencimiz ise bronz madalya kazanmıştır.

7. Kampımıza katılan öğrencilerimizden 2 tanesi Biyoloji olimpiyatlarında 2012-2013-2014 yıllarında Türkiye birincilikleri elde ederek altın madalya kazanmışlardır. Çok sayıda öğrencimiz ulusal olimpiyat sınavlarında madalyalar kazanmıştır.

8. Kamplarımıza katılan öğrencilerimiz Dünya olimpiyatlarında bir gümüş 2 bronz madalya kazanmıştır.

9. Kampımıza katılan bir öğrencimiz 2015 yılında ABD de burs kazanarak Biyoloji ağırlıklı Lise ve devamında da Tıp Fakültesi okumak üzere ABD de bulunmaktadır.

10. Kampımıza katılan bir öğrencimiz 2015 yılında Kanada’da burs kazanarak eğitim için Kanada’ya gitmiştir.

11. Kampımıza katılan iki öğrencimiz 2016 yılında Kanada ve ABD de eğitim bursu kazanarak ilgili ülkelere gitmişlerdir.

12.Çok sayıda gencimiz Koç, Cerrahpaşa ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakülteleri başta olmak üzere  ülkemizin saygın Üniversitelerinin bölümlerinin kazanmalarında kazanmışlardır.

13. Kampımıza katılan öğrencilerimizden 2015 Üniversite sınavlarında Türkiye 2. si ve Türkiye 9. su çıkmıştır.

14. Kampımıza katılan bir öğrencimiz 2016 Üniversite sınavlarında Türkiye 2. si olmuştur.

2013, 2014, 2015 ve 2016 yılında Üniversite sınavlarında ilk 100, 200, 1000 ve 5000 de çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.

Ziyaretçi Bilgileri

295659
Bugün49
Dün66
Bu Hafta49
Bu Ay1793
Tüm Zamanlar295659

Back to top